SEL Aastapäevapidu ja Ettevõtluskonverents 26.01.2018

19.01.2018

Saaremaa Ettevõtjate Liidu 2018. aasta Aastapäevapidu ja Ettevõtluskonverents toimub 26. jaanuaril.
Sel aastal toimub pidustus kahes osas:

Konverents „Suur on väike, väike on suur?“, 26. jaanuaril 2018 algusega kell 10.00 Apollo kinos Auriga keskuses.
Külalisteks Indrek Kasela, Raivo Hein, Lili Milani ja Sten Tamkivi (võib esineda väikesi muudatusi).
Aasta ettevõtte 2017 tunnustamine.
Ajakava toodud all.

Aastapäeva pidu Meedla kojas (MUUDATUS!), 26. jaanuaril 2018 algusega kell 19.00
Meelelahutuse eest hoolitsevad Lauri Saatpalu ja Peeter Rebane.
Tantsumuusika eest vastutab Urmas Rämmal.

 

R.S.V.P 22.01.2018
info@seliit.ee, tel 5307 6007, www.seliit.ee – sündmused
Konverents tasuta, peo osalustasu 50 eurot inimene (saab tasuda koha peal sularahas või arvega).
Osalema on oodatud liikmete sõbrad kaaslastega!

SEL Aastapäeva konverents „Suur on väike, väike on suur?“
Toimumisaeg: 26. jaanuaril 2018
Toimumiskoht: Apollo kino Auriga kaubanduskeskuses Saaremaal

AJAKAVA

10.00 – Uksed on avatud
10.30 – Päevakava ja sõnavõtjate tutvustamine
10.45 – SEL juhatuse esimehe Villu Vatsfeldi tervituskõne ja ülevaade möödunud aastast
11.00 – 13.00  Põhiettekanded
13.30 – Saaremaa Aasta Ettevõtja 2017 nominentide tutvustamine ja Saaremaa Aasta Ettevõtja 2017 väljakuulutamine.
14.00 – Konverentsi lõpetamine

Sõna saavad:

Lili Azin Milani (sündinud 27. novembril 1981) on Rootsis sündinud pärsia juurtega Eesti geeniteadlane, kes töötab Tartu Ülikooli Eesti Geenivaramus vanemteadurina. Lili on omandanud bakalaureusekraadi peamisteks uurimisaladeks on farmakogeneetika ja epigeneetika ja ta on avaldanud üle 80 teadusartikli, mis ilmusid ajakirjades Nature, Science, Nature Genetics, Genome Biology, Nucleic Acids Research jpt mida on tsiteeritud üle 8000 korra. Lili Milani on üks Eesti Noorte Teaduste Akadeemia asutajaliikmetest ja 2015. aastal tunnustas Eesti Vabariigi President teda noore teadlase preemiaga.

Kas geneetika (ajaloolises võtmes ikkagi uue teadusena), teeb meid sarnasemaks või erinevamaks? Kas „ettevõtmine“ on meis algupärasena või on see pigem kultuuriline? Kui palju erinevad oma vahel tegelikult Saaremaa, Eesti, Skandinaavia või Iraan sotsiaalse ja majandusliku keskkonnana? Kas geneetikud otsivad ka nn ettevõtlikkuse geeni ning kas see on meestel ja naistel erinev?

Indrek Kasela (sündinud 10. detsembril 1971), kogenud investor ja toiduainetetööstuse kontserni omanik, kunstigalerii omanik. Indrek omandas bakalaureusekraadi Tartu Ülikoolis õigusteaduse erialal ning kaitses magistrikraadi New Yorki Ülikoolis. Ta on juhtinud investeerimisfonde, mis paigutavad raha erinevatesse Baltimaade firmadesse ja usub, et just kala on see toiduaine, millesse siin investeerida tasub. Kui tuli pakkumine omandada osalus väikeses Saaremaa kalatehases, tundus see mehele kohe huvitav. Nüüdseks on sellest välja kasvanud rahvusvaheline ettevõte PRFoods. Lisaks võitudele äris tunnustati Indrek Kaselat 2010 aastal ajalehe Postimees poolt Kultuuriveduri auhinnaga Sõpruse Kino elluäratamise eest.

Saaremaa ajalooline kalurite ja kalapüügiga seotud saar, kus ei olnud aastaid oma kalapoodi ja ei ole siiani ka korralikku mereandidel baseeruvat toidukultuuri. Ometi on just see üks osa saarte merelisest identiteedist. Kas see kohalik kiiks ja mis on teisiti Soomes, Rootsis, Suurbritannias? Või kas üldse on teisiti? Kas PRFoodsi laadse kontserni näite baasil võiks olla hoopis teiste valdkondade tooteid ja teenuseid, mis saaks tulevikus Saaremaa ettevõtluse arengu aluseks?

Sten Tamkivi (sündinud 3. märtsil 1978) on ettevõtja, kes tegutseb peamiselt nn „uues majanduses“ ehk infotehnoloogia valdkonnas. Ta lõpetas 1998 aastal õpingud Tartu Ülikoolis avalike suhete ja teabekorralduse alalt. Sten oli tarkvaraarendusfirma Helmes arendusjuht ja saavutas tuntuse Skype Eesti juhina aastatel 2005–2012. Peale Skype Eesti juhi kohalt läbis ta Californias Stanfordi ülikooli ärikooli magistriprogrammi juhtimisteaduste alal. Liitus 2013 aastal ta riskikapitaliettevõtte Andreessen Horowitziga.

Sten on olnud aktiivne osaline Eesti tehnoloogiasektori arengut saatvas ühiskondlikus diskussioonis, ta on olnud ka Eesti presidendi Toomas Hendrik Ilvese nõunik, juhtinud Eesti IT Akadeemia juhtkomiteed, kuulunud IT ja Telekomifirmade Liidu juhatusse. Presidendi poolt on Sten Tamkivi tunnustatud 2007 aastal Valgetähe IV klassi teenetemärgiga ja 2009 aastal Kolme Tähe IV klassi ordeniga.

Tööjõupuuduse tingimustes on sisuliselt paratamatu, et arengu tagamiseks peab appi tulema tehnoloogia. Omamoodi on selle arengu ühes otsas Elon Muski tutvustatud elektriveok, mis tõenäoliselt sõidab uskujate soovil peagi ilma juhita mandri ühest servast teise või siis Yara Birkelandi kaubalaev, mis konteinerid ilma meeskonnata üle mere viib ning teises otsas üsna Euroopa keskmes elav Tiina Saaremaal Kihelkonnal, kes kolib sealt ära, sest riik ja omavalitsus ei suuda otsustada kuidas ühes maailma mõistes tillukeses omavalitsuses ühistransporti korraldada ja tegelikult ei ole seal ka tänapäevast internetiühendust (erinevalt ühe ekspeaministri väidetust), et kaugtööd teha. Kui suur on ühiskondade usk tehnoloogiasee ja tehisintellekti ja kuhu jääb selles arengus kohaliku inimese koht?

Raivo Hein (sündinud 23. novembril 1966) on eesti ettevõtja, kelle edu üheks aluseks on 2000. aastal asutatud tööpakkumiste portaali CV Keskus. Raivo omandas kõrghariduse Tallinna Tehnikülikoolis 1991. aastal  transpordi ja tee-ehituse valdkonnas. Lisaks CV Keskusele kuulusid talle Eesti portaalid kv.ee, osta.ee ja hydra.ee ning Leedu suurimad portaalid edomus.lt, skelbiu.lt, autogidas.lt, tuktuk.lt. Hiljem on Raivo Hein tegutsenud panganduses (LHV Group), energeetikas (Nelja Energia), jaekaubanduses (Puumarket ja Fotoluks) ning kinnisvarainvestorina Eestis ja Hispaanias. Raivo on ka Eesti tuntum astrofotograaf ja kogunud tuntust sellega, et ostis pileti Briti ettevõtja Sir Richard Bransoni loodud ettevõtte Virgin Galactic korraldatavale kosmosereisile.

Kas Saaremaa, Eestimaa, maa kui kinnisvara ja Maa kui vara on otsas ja millal saab maa otsa? Kas maad on piisvalt, et mahutada sinna ära kõik „geneetilised erinevused“? Või oleme tänaseks juba väike täpp, sest sisuliselt katavad kaasaegsed kontsernid ja tehnoloogialahendused meie planeedi juba täielikult? Kui suur on taastuvenergeetika roll tulevikus ja kui suur on usk kohe-kohe-kohe aset leidvasse murrangusse uute energiaallikate leidmisel, mis avaksid inimkonnale ka maailmaruumi? Taastuvenergeetika on maailmas juba peavooluteema, kuid kas Saaremaa suurune saar võiks ju 21 sajandil olla energeetiliselt isetoimiv? Tuule-, mere- ja päikeseenergiat on regioonis piisavalt, miks selle rakendamine nii vaevaliselt läheb ja kas see võiks olla miski, mis Saaremaad tulevikus kas või uurimiskeskusena pildil hoiab?

 13.00 – Arutelu ja küsimused/vastused
13.30 – Saaremaa Aasta Ettevõtja 2017 nominentide tutvustamine ja Saaremaa Aasta Ettevõtja 2017 väljakuulutamine.
14.00 – Konverentsi lõpetamine

 

Registreeri ettevõte osalema

Ettevõtte nimi:

Sündmusele registreerunud ettevõtted

SEL - Saaremaa Ettevõtjate Liit