Konverents Suur on väike, väike on suur? ja Aasta ettevõte 2017

30.01.2018

Saaremaa Ettevõtjate Liit koostöös Saarte Hääle ja Raadio Kadiga korraldasid 26. jaanuaril Auriga keskuses asuvas Apollo kinos konvrentsi Suur on väike, väike on suur? Külalisesinejateks olid kutsutud mitmed oma valdkonnas edukad ettevõtjad.

Lili Azin Milani on Rootsis sündinud pärsia juurtega Eesti geeniteadlane, kes töötab Tartu Ülikooli Eesti Geenivaramus vanemteadurina. Lili andis ülevaate Eesti Geenivaramu tegevusvaldkonnast ning tutvustas oma töö valdkonna olemust.

Indrek Kasela, kes on kogenud investor ja toiduainetetööstuse kontserni omanik, kunstigalerii omanik. Hiljuti omandas Indrek osaluse saaremaaises piimatööstusvaldkonnas tegutsevas ettevõttes Saaremaa Delifood OÜ. Koostöö ettevõtte omanikega on sujunud positiivselt ja plaanid on suured – hetkel tullakse turule uue tootega Kellybar. Sihid on seatud Eestist kaugemale ja vallutada loodetakse mitmeid välisturge. Veel andis Indrek ülevaate siseturundusest, milles tõi välja just Saaremaa turundamise võimalusi.

Kolmandaks esinejaks oli Sten Tamkivi, kes on ettevõtja ning tegutseb peamiselt nn „uues majanduses“ ehk infotehnoloogia valdkonnas. Sten oli tarkvaraarendusfirma Helmes arendusjuht ja saavutas tuntuse Skype Eesti juhina aastatel 2005–2012. Peale Skype Eesti juhi kohalt läbis ta Californias Stanfordi ülikooli ärikooli magistriprogrammi juhtimisteaduste alal. Liitus 2013 aastal ta riskikapitaliettevõtte Andreessen Horowitziga. Sten andis ülevaate nn vabast liikumisest – ei ole oluline, millises maailmajaos asud, tööd on võimalik teha igal pool. Lisaks kulude-tulude optimeerimine.

Neljandaks külaliseks oli hetkel väga aktuaalse Saaremaa silla tulevane elluviija Raivo Hein.

Traditsiooniliselt kuulutati välja Aasta ettevõte 2017. See kord pälvis tunnustuse Reta Puit OÜ. Reta Puidu kasuks rääkisid nii positiivne suhtumine ettevõttes töötavate töötajate suhtes, kohusetundlik metsamajandamine ning loomulikult tulemused. Ettevõte tähistas 2017. aastal 25ndat sünnipäeva! Nii nagu varasematele tunnustuse pälvinutele, paigaldatakse suve alguses Reta Puidule nimeline pink Kitzbergi tänavale.

Veel pilte konverentsist

SEL - Saaremaa Ettevõtjate Liit