Avalik pöördumine

26.04.2020

Avalik pöördumine

Viimased kuus nädalat on ettevõtjate jaoks olnud pingelised. Lisaks vähenenud, kui mitte olematuks langenud käibele, lisandub juurde hirm tuleviku ees. Kas ja kuidas on võimalik äritegevusega edasi minna? Suuremal osal Saaremaal väikeettevõtetel ei ole piisavalt rahalisi vahendeid, millele toetuda.

Lähtuvalt eeltoodust ja viiruse Covid-19 jätkuva taandumisega ning olukorra stabiliseerumisega  Saaremaal palume piirangute kaotamist Saaremaa valla ettevõtetele. Soovime taastada kauplemis- ja tegevusluba eraldi sissepääsuga toitlustus-, teenindus- ja kaubandusettevõtetele Kuressaares alates 1. maist 2020.a.

Oleme valmis järgima Terviseameti eeskirju, võtma kasutusele igakülgsed meetmed teenuse ohutuks pakkumiseks: teenindajate isikukaitsevahendid, pidev pindade ja inventari desinfitseerimine, 2+2 reegel, võimalikult kontaktivaba teenindus, klientide arv vastavalt lubatud ruutmeetritele.

Ettevõtluse taastamine saarel on muutunud hädavajalikuks. Eesti Töötukassa toetus lõppeb enamuse ettevõtjate jaoks aprilli lõpuga, seega ettevõtete pankrottide ja töötajate koondamiste vältimiseks peab ettevõtja alustama tavapärast majandustegevust võimalikult kiiresti.

 

Lugupidamisega
Robert Pajussaar
juhatuse esimees
Saaremaa Ettevõtjate Liit

SEL - Saaremaa Ettevõtjate Liit